Portal pomocy zwierzętom

Bezpieczny Zwierzak!

Porady i usługi dla zwierząt na terenie Krakowa i nie tylko...

Jak przygotować czworonoga do wizyty w lecznicy weterynaryjnej?

Poświęć kilka minut i zapoznaj się z przygotowanym przez nas poradnikiem. Jesteśmy pewni, że dostarczy on przydatną wiedze w pigułce, która z pewnością rozjaśni wiele wątpliwości i podpowie jak w prosty sposób rozwiązać problem ze swoim czworonogiem.

Zdarzają się sytuacje, w których wraz ze swoim pupilem musimy odwiedzić lekarza weterynarii. Przynajmniej raz w roku, przy okazji szczepienia przeciw wściekliźnie powinniśmy poprosić lekarza o „ogólny przegląd” stanu zdrowia naszego podopiecznego. Są jednak sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni (poza obowiązkowym szczepieniem) zasięgnąć porady weterynaryjnej.

Nigdy nie odkładajmy wizyty „na później”, nie czekajmy, aż „samo przejdzie”. Jeśli zauważymy niepokojące (inne niż zwykle) zachowanie naszego zwierzaka udajmy się do specjalisty. Często nasza szybka reakcja to nie tylko większa szansa na szybszy powrót do zdrowia, ale też mniejsze cierpienie naszego członka rodziny.

Pamiętajmy o tym, że zarówno dla człowieka jak i dla czworonoga wizycie w gabinecie lekarskim często towarzyszy stres i niepokój. Udając się do lecznicy sami nie powinniśmy być zdenerwowani i zestresowani – takie zachowanie z pewnością udzieli się naszemu pupilowi i sprawi, że i on będzie czuł silny niepokój.

Jak zatem przygotować naszego pupila do wizyty w gabinecie lekarskim?

Postarajmy się zadbać o to, aby wizyta u weterynarza była dla naszego podopiecznego miłym wydarzeniem. Idealnym sposobem jest przyzwyczajenie zwierzaka do wizyty w lecznicy. Jeżeli mamy zaprzyjaźnionego lekarza weterynarii zapytajmy w których godzinach przebywa w lecznicy mało pacjentów, poprośmy go o możliwość odwiedzenia lecznicy bez powodu – po to, aby oswoić czterołapa z miejscem, lekarzem, zapachami i stresem w tym związanym.

Odwiedźmy lekarza weterynarii tylko po to, aby zwierzak mógł go poznać. Podczas takiej wizyty lekarz nie powinien wykonywać żadnych czynności medycznych. Wystarczy, że pogłaszcze, przytuli, poczęstuje smakołykiem. Taka wizyta może trwać dosłownie kilka minut, jesteśmy pewni, że wywoła ona u czworonoga pozytywne skojarzenia. Wizyty „bez powodu” powinniśmy przeprowadzić co najmniej trzy lub cztery razy.

Przy okazji zapytajmy lekarza o wszystko co nas niepokoi, możemy poruszyć temat prawidłowej pielęgnacji, odpowiedniego żywienia, kąpieli itp. Doświadczony weterynarz z pewnością doradzi nam jak bezpiecznie wyprowadzać zwierzaka na spacer, podpowie jakie szelki lub jaka obroża będzie dla niego najbardziej odpowiednia. Podpowie w jakie zabawki i inne akcesoria powinniśmy się zaopatrzyć. Nie bójmy się pytać…

Nie masz jak zawieźć zwierzaka do weterynarza? Skorzystaj z naszych usług!

Oferujemy profesjonalne usługi polegające na bezpiecznym przewozie Twojego pupila.
Jeśli potrzebujesz bezpiecznie zawieść zwierzaka do lecznicy weterynaryjnej, ale nie masz samochodu skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas i zapytaj jak możemy Ci pomóc 600 17 50 50