Portal pomocy zwierzętom

Bezpieczny Zwierzak!

Porady i usługi dla zwierząt na terenie Krakowa i nie tylko...

Jak przygotować czworonoga do pobytu w hotelu lub odwiedzin Petsittera?

Poświęć kilka minut i zapoznaj się z przygotowanym przez nas poradnikiem. Jesteśmy pewni, że dostarczy on przydatną wiedze w pigułce, która z pewnością rozjaśni wiele wątpliwości i podpowie jak w prosty sposób rozwiązać problem ze swoim czworonogiem.

Wakacje, długie weekendy, święta, zimowe ferie to okresy w roku, w których opiekunowie zwierząt domowych często planują wyjazdy. Najlepiej, jeśli opiekun zdecyduje się na wspólny wyjazd z czworonogiem. Nie zawsze ma jednak taką możliwość, często problemem jest sam zwierzak, a właściwie jego usposobienie i charakter. Zwierzęta nieśmiałe, płochliwe lub nieprzyzwyczajone do wspólnych wyjazdów z opiekunem źle zniosą tego typu atrakcję.

Nawet kilkudniowe rozstanie opiekuna z czworonogiem bywa często przykre dla każdej ze stron, dlatego bardzo ważne jest to, aby osoba, która zaopiekuje się naszym pupilem znała go i lubiła ze wzajemnością.

Jeśli zdecydujemy się wyjechać bez pupila musimy pamiętać o tym, że absolutnie nie możemy pozostawić go samego bez opieki. Musimy zastanowić się nad znalezieniem odpowiedniego rozwiązania. Najprostszym jest poproszenie o pomoc rodziny, przyjaciół, znajomych, którzy w czasie naszej nieobecności odpowiedzialnie zajmą się czworonogiem i zabiorą go do siebie, albo zamieszkają w naszym mieszkaniu (domu). Pamiętajmy, że zwierzak będzie czuł się o wiele lepiej, jeśli pozostanie w miejscu które zna, wśród zapachów swoich opiekunów.

Zostawiając czworonoga u znajomych, rodziny lub przyjaciół poinformujcie ich w jaki sposób mają opiekować się Waszym czworonogiem. Zwróćcie uwagę na przyzwyczajenia, pory wychodzenia na spacer, karmienie – uprzedźcie o wszystkim co przyjdzie Wam do głowy. Postarajcie się przewidzieć nieprzewidywalne i przygotujcie znajomych na takie sytuacje.

Jeżeli nie znajdziemy nikogo odpowiedniego możemy poszukać hotelu dla zwierząt lub skorzystać z usług Petsittera. Zarówno osoba prowadząca hotel jak i dyplomowany Petsitter powinni budzić Wasze zaufanie. Nigdy nie zostawiajmy czworonoga pod opieką osób, które sprawiają wrażenie nieodpowiedzialnych. Pamiętajmy, że na czas naszej nieobecności oddajemy życie i zdrowie naszego pupila w ich ręce.

W sytuacji, w której zdecydujemy się skorzystać z usług Petsittera postarajmy się zapoznać wcześniej osobę z czworonogiem. Dobrym pomysłem będzie np. wspólny spacer, wspólne spędzenie czasu w domu. W naszej ocenie takich zapoznawczych spotkań powinno być kilka. Chodzi o to, aby podczas naszej nieobecności zwierzak czuł się bezpiecznie i komfortowo, aby jak najmniej odczuł naszą nieobecność.

Kiedy już nadejdzie czas naszego wyjazdu unikajmy wielkich pożegnań, postarajmy się podejść do tej sytuacji zupełnie normalnie najlepiej bez większych emocji. Nie tulmy naszego podopiecznego, nie płaczmy, nie zachowujmy się tak jakbyśmy widzieli się ostatni raz w życiu. Nasze emocjonalne zachowanie z pewnością udzieli się zwierzakowi. Wyjdźcie z domu lub mieszkania w taki sposób jakbyście mieli za chwilę wrócić.

Bardzo podobny schemat postępowania odnosi się do sytuacji, kiedy postanowimy zostawić pupila w hotelu dla zwierząt. Proponujemy, aby wraz z opiekunem odwiedzić hotel przynajmniej raz przed pozostawieniem w nim zwierzaka. Zapoznajmy obsługę hotelu z naszym czworonogiem, koniecznie zwróćmy uwagę obsłudze na to czego pupil nie lubi, czego należy unikać i jakie sytuacje mogą wywołać stres.

Nie masz z kim zostawić zwierzaka w domu? Skorzystaj z usług Petsittera!

Oferujemy profesjonalne usługi polegające na domowej opiece nad psem lub kotem.
Jeśli planujesz wyjechać na kilka dni i musisz zostawić swojego pupila w domu skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas i zapytaj jak możemy Ci pomóc 600 17 50 50