Portal pomocy zwierzętom

Bezpieczny Zwierzak!

Porady i usługi dla zwierząt na terenie Krakowa i nie tylko...

Jak bezpiecznie przewozić psa lub kota samochodem osobowym?

Poświęć kilka minut i zapoznaj się z przygotowanym przez nas poradnikiem. Jesteśmy pewni, że dostarczy on przydatną wiedze w pigułce, która z pewnością rozjaśni wiele wątpliwości i podpowie jak w prosty sposób rozwiązać problem ze swoim czworonogiem.

Zapewne większość z was podróżuje z czworonożnym przyjacielem samochodem, ale czy na pewno dbacie o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i pupila?

Najważniejszą kwestią podczas transportu jest…

Ograniczenie pola manewru waszego czworonoga, co zdecydowanie poprawi komfort podróży. Ilu z Was miało problem z psem na tylnym fotelu, który stwierdził, że to on teraz pokieruje… Tego typu sytuacje zdecydowanie dekoncentrują kierowce i mogą spowodować tragedię. Pamiętajmy też, że niezapięty pasami bezpieczeństwa pies podczas kolizji staje się „kulą armatnią”, która z pędem leci w stronę przedniej szyby, może to doprowadzić do jeszcze gorszych urazów (kierowcy i pasażerów). Duży pies z łatwością podczas kolizji złamie fotele. Aby nie doszło do takich sytuacji powinniśmy zakupić szelki dla psa oraz pas bezpieczeństwa, dzięki któremu ograniczymy przemieszczanie się pupila po wnętrzu samochodu. Dodatkowo radzilibyśmy odgrodzić się od psa metalową kratką, aby w razie odpięcia pasów psiak nie był w stanie rozpraszać kierowcy.

Podróż czworonoga w specjalnym transporterze…

Jeśli posiadamy większy samochód typu kombi zdecydowanie polecamy zakup specjalnej klatki do przewozu zwierząt, oczywiście o odpowiednio dopasowanej wielkości dla Waszego pupila. Podróżując w taki sposób mamy prawie 100% pewności, że nasz zwierzak będzie w bezpieczny sposób podróżował razem z nami. 

Jedynym minusem posiadania klatki jest nauczenie psa podróżowania w niej. Psy lękliwe zdecydowanie będą stawiać opór podczas wsadzania do transportera, warto popracować z psem i pozwolić mu samemu zbadać z czym tak naprawdę ma doczynienia. Najlepiej naukę zacząć jeszcze w domu, a potem przerzucić to na samochód (przydadzą się smaczki). Oczywiście nie jest to regułą, śmiałe i odważne psy bez problemu do niej wskoczą, żeby sprawdzić co to jest i do czego to służy.

W jaki sposób My wozimy zwierzęta?

Nasz “Biszkopt” (tak pieszczotliwie nazywamy jedno z naszych aut do bezpiecznego przewożenia zwierząt) jest przystosowany do różnego rodzaju zadań i warunków. Posiadamy pełen monitoring, aby na bieżąco „podglądać” czworonoga podczas podróży, czasem musimy szybko reagować w razie potrzeby. 

Samochód jest pojazdem typu Van, przez co kierowca jest odgrodzony od psa metalową kratką, do której często przy transporcie dopinamy specjalny pas do szelek zwierzaka, ograniczając w ten sposób przemieszczanie się zwierzaka po tyle samochodu.

Dlaczego nie zawsze używamy klatek specjalistycznych  do przewozu?

Odpowiedź jest prosta, klatki mają wyjścia tylko z jednej strony (tylnej). My, jako firma transportowa nie zawsze wiemy, jak będzie wyglądać miejsce odbioru zwierzaka, często zdarza się to przy ruchliwych ulicach. Jeśli musimy wyciągnąć psa na miejscu, to zdecydowanie wolimy otworzyć boczne drzwi i wypuścić psa od strony chodnika, co zdecydowanie pozwoli nam zminimalizować ryzyko wyskoczenia zwierzęcia na ulice.

Nie masz z kim zostawić zwierzaka w domu? Skorzystaj z usług Petsittera!

Oferujemy profesjonalne usługi polegające na domowej opiece nad psem lub kotem.
Jeśli planujesz wyjechać na kilka dni i musisz zostawić swojego pupila w domu skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas i zapytaj jak możemy Ci pomóc 600 17 50 50